Xiaomi, dünyanın ilk seri üretim şeffaf TV’sini MWC 2022’de sergiledi

xiaomi lux tv şefaf

2020 yılında lansmanı yapılan Xiaomi Transparent TV Mi TV LUX OLED Transparent Edition, MWC 2022’de sergilendi. Dekorasyon olarak da görülebilecek şeffaf bir TV neler sunuyor?

Çinli tüketici elektroniği şirketi Xiaomi, geçtiğimiz günlerde MWC 2022 etkinliğinde ilk şeffaf TV modeli Mi TV Lux Transparent Edition’ı sergiledi.

Xiaomi’nin 10. yıl dönümü kutlaması kapsamında kullanıcıların beğenisine sunulan TV, 55 inçlik bir panele sahip. Panel etkileyici 120 Hz yenileme hızına ve 1 ms yanıt süresine, 150.000:1 kontrast oranına ve yüzde 93 DCI-P3 renk profiline sahip durumda.

Mi TV Lux Transparent Edition’da standart TV’lerden farklı olarak ekran paneli yok ve görüntüler şeffaf cam panelin altındaki oval panelden cama yansıtılarak görüntüleniyor. Yani TV açık değilken sadece şeffaf bir cam görüyorsunuz.

Xiaomi, tüm donanımı cihazın arkasına yaymak yerine dairesel bir alanda topladığı için TV şeffaf hale getirilebiliyor. TOLED teknolojisi sayesinde arkadan aydınlatmaya ihtiyaç duymadan etkileyici görüntüler elde edilebiliyor. 

Cihaz, görüntüleri optimize etmeye yardımcı olmak için AI Master Smart Engine teknolojisine sahip MediaTek 9560 işlemciyi kullanıyor. Ancak, bu heyecan verici deneyimin neler getireceğini görmek için TV’nin yayınlanmasını beklememiz gerekecek. Bu Xiaomi TV 7.200 dolar fiyat bandında olacak ve 16 Ağustos’ta sipariş edilebilecek.

About The Author

3 thoughts on “Xiaomi, dünyanın ilk seri üretim şeffaf TV’sini MWC 2022’de sergiledi

  1. Şeffaf ekran reklam panosu vb. kullanımlar için çok güzel olur da Allah aşkına TV veya film seyurederken ne işe yarayacak? Işıktan etkilenmesin diye arkasına kılıf satarlar veya siyah karton filan yapıştırılır ? Ayfon’un kablosuz “airpods” u kaybolmasın, düşmesin diye kablolu taşıyıcı sattıkları gibi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Servis Çağır