Kamera ve Güvenlik Sistemleri

Servis 212 olarak işyerleri ve fabrikalara kamera servisi hizmeti vermekteyiz. Kamera sisteminizdeki sorunlarınız için ve yeni kamera sistemi kurulum hizmeti için teknik destek sayfamızdan form doldurabilir veya bizi arayabilirsiniz.

Firmanızın güvenlik kamerası malzeme ihtiyaçları için bizleri arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan ürünü yerinize teslim ediyoruz.

Güvenlik ciddi bir iştir, kamera ve güvenlik hizmetini uzmanına sorunuz ve uzman ekiplerden güvenlik kamerası kurulum ve servis hizmeti alınız.

IP Güvenlik Kameraları Genel Özellikleri

IP kameralar CCD ya da CMOS sensöründen sağladığı analog sinyali üzerlerindeki tümleşik DVS(Digital Video Server) ile işleyip sayısala çevirerek Ethernet bağlantı noktasından yayın yapabilen kameralardır. Yaygın olarak olarak geleneksel CCTV(Closed Circuit Television) sistemlerinde olduğu gibi güvenlik amaçlı gözetim ve video kaydı tutmak amacıyla kullanılırlar. Bununla birlikte sadece gözetim ya da personel takibi amacıyla da tercih edilmektedirler. IP kameralar ile alınan video kaydı, bir yazılım yardımıyla bilgisayar ortamında saklanabileceği gibi; Hybrid DVR(Digital Video Recorder) üzerinde veya NVR(Network Video Recorder) üzerinde de saklanabilir.

Endüstriyel kullanım için üretilen ve Gigabit(1000mbit/s) Ethernet bağlantı noktasına sahip türevleri de bulunmaktadır.

Standartlar

IP kameralar da analog CCTV kameraların ve yayıncılık sektörünün standartları üzerinde çalışmaktadırlar; CIF(Common Intermediate Format), PAL, NTSC ve SECAM gibi. IP kameraların ayırt edici özelliklerini ise; desteklemekte olduğu network protokolleri, video işleme(sıkıştırma) özellikleri ve yönetim yazılımı tarafından kullanılan API olarak sıralanabilir.

About The Author

Related Posts

Servis Çağır